Pomóż zwiększyć bezpieczeństwo w Świdnicy

Pomóż zwiększyć bezpieczeństwo w Świdnicy

Częste popełninie drobnych wykroczeń w poszczególnych miejscach może być problemem dla mieszkańców. Picie w miejscu publicznym, nagminne parkowania w nieodpowiednich miejscach, czy wandalizm są czynami nadającymi się do zgłoszenia pod numer alarmowy 997 lub 112. Co jednak jeśli tego typu sytuacje są nagminne?

Dzięki aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach będą mogli zweryfikować podane zgłoszenia i na nie odpowiednio zareagować. Każdy z punktów jest systematycznie kontrolowany przez patrole policji, a sprawcy wykroczeń karani są mandatami.

Jak wynika z relacji mundurowych ich działania przynoszą efekty, a osób popełniających wykroczenia w miejscach oznaczonych na mapie zagrożeń jest coraz mniej.

Jak na ten moment Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Świdnicy pokazuje ponad 300 zgłoszeń. Najczęstrzymi tematami zgłoszeń jest picie w miejscach publicznych, przekraczanie prędkości, czy parkowanie w niedozwolonych miejscach.

Sama mapa znajduje się pod linkiem:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Źródło:
http://www.swidnica.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o