Przygotowania do jubileuszu 40-lecia NSZZ „Solidarność” w Świdnicy

Przygotowania do jubileuszu 40-lecia NSZZ „Solidarność” w Świdnicy

W 2020 roku przypada 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”. Miasto chce uczcić to święto godnie. Obchody rozpoczną się 31 sierpnia 2020 roku, a uroczysta akademia planowana jest na 4 września. W ubiegłym tygodniu u prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania tego jubileuszu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele związku Zofia Cierniewska – Przewodnicząca Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” Powiatu Świdnickiego oraz Tadeusz Grabowski.

Wśród pomysłów uczczenia tego wydarzenia pojawiło się m.in. utworzenie Izby Pamięci – miejsca, gdzie zgromadzone zostaną pamiątki dotyczące działalności związku. Już dziś zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym ta rocznica nie jest obojętna.

Zajrzyjcie do szuflad, pudełek, segregatorów. Każde zdjęcie, gazeta, broszura może stać się cennym eksponatem. Koordynatorem obchodów ze strony Urzędu Miejskiego będzie Joanna Trojan-Skała, kierownik Referatu Kultury. Zapraszam do kontaktowania się z nią w tej sprawie. Sugestie i pomysły, dotyczące obchodów również są miłe widziane – mówi prezydent, Beata Moskal – Słaniewska.

Pamiątki można przekazywać codziennie bezpośrednio w siedzibie związku przy ul. Łukasińskiego 13, w godzinach od 9.00 do 15.00 (adres e-mail: [email protected]), w Urzędzie Miejskim w Referacie Kultury pokój 317, w godzinach od 7.30 do 15.30 (adres e-mail: [email protected]) lub w sekretariacie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, w godzinach od 8.00 do 18.30 od poniedziałku do piątku.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.