PSONI Oddział w Świdnicy buduje mieszkania dla niepełnosprawnych intelektualnie.

W naszym kraju niepełnosprawnym nie żyje się najlepiej, jesteśmy mało tolerancyjnym społeczeństwem, choć zdarzają się enklawy pełne empatii i zrozumienia odmienności losu naszych współobywateli.

Tak jest w Świdnicy. PSONI oddział w Świdnicy pod kierownictwem kipiącej energią Ewy Kowalskiej tętni życiem, warsztaty, zabiegi, treningi, szkoły, świetna kadra i znakomite efekty. Dowodem tego jest nasz film, gdzie widać uśmiechniętych, radosnych jej podopiecznych.

A teraz, właściwie nie teraz, bo to wynik trzech lat ciężkiej pracy i zabiegów, prezes Ewa Kowalska podpisała umowę z wykonawcą na wybudowanie budynku z dzisięcioma samodzielnymi mieszkaniami dla podopiecznych. To niebywałe przedsięwzięcie udało się dzięki determinacji zespołu świdnickiego oddziału PSONI oraz funduszom z  Unii Europejskiej.

Wysiłek już włożony jest ogromny ale jeszcze większy stoi przez zarządem podczas realizacji inwestycji, dla tego prezes podczas uroczystości z pewną goryczą wspomniała, że chętnie by widziała pomoc świdnickich urzędów, jeśli nie finansową to chociażby w pisaniu projektów, co gorąco kolejnym, powyborczym ekipom polecamy!

Zapraszamy na relację z doniosłego momentu wbicia pierwszej łopaty w grunt, na którym powstanie budynek. Polecamy przyjrzeć się podopiecznym, w jakim są wieku, ile lat już są z PSONI, bo świdnicka placówka ma już blisko 37 lat (kończy 5. czerwca br.)!

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.