Słodka moda prosto z Włoch zawitała do Świdnicy! [KONKURS]

Od niespełna trzech tygodni w Świdnicy, przy ulicy Pułaskiego 25 uwagę mieszkańców zwraca sklep z nietypową witryną. Ciężko przejść obojętnie obok kolorowej wystawy, która kusi prezentami na każdą okazję i pięknymi dodatkami wyposażenia domu. Po wejściu do środka kolejne zaskoczenie: poza pięknymi prezentami na ślub, chrzciny, komunię, rocznicę czy inaugurację, zobaczymy też półki uginające się pod ciężarem wspaniałych pyszności. To włoskie migdały, oblane czekoladą i lukrem. Jedyne takie na całą Polskę. We wszystkich kolorach tęczy i przeróżnych smakach. Za ladą uśmiechnięta Pani Ania, która z wielką pasją opowiada o włoskiej tradycji obdarowywania się słodkimi migdałami.

 

Pani Ania pochodzi ze Świdnicy, jednak ostatnie 22 lata spędziła właśnie we Włoszech. Od pierwszego wejrzenia zakochała się w małych, uroczych sklepikach, które oferują upominki na różne okazje. Słodkie, eleganckie, urocze, piękne, dopasowane, a przede wszystkim – wspaniale zapakowane. We Włoszech prezent zaczyna się od opakowania, które ma najpierw cieszyć oko obdarowanego, a dopiero potem uradować jego serce czy kubki smakowe.

Właścicielka sklepiku przy ulicy Pułaskiego w Świdnicy po pracy dorabiała sobie w okolicznych winiarniach pakując eleganckie prezenty, takie jak wino, czekoladki i słodkie migdały. Robiła to z pasji do tej pięknej włoskiej tradycji. Właśnie ta pasja pchnęła ją z powrotem do rodzinnego miasta, gdzie otworzyła swój własny sklep, na podobieństwo tych, które tak pokochała. Rzuciła dobrą pracę i wróciła do kraju wierząc, że włoska tradycja jest piękna i warto się nią podzielić.

Kiedy zapytać Panią Anię o migdały, ciężko jest wyjść ze sklepu. Każdy kolor ma swoją tradycję: biały – na ślub; czerwony – ukończenie studiów, srebrny – srebrne gody; zielony – osiemnastka; złoty – złote gody; niebieski – chłopiec, różowy – dziewczynka. Nawet ilość migdałów ma znaczenie. Najmniej daje się pięć sztuk, a każdy migdał jest jednym życzeniem: na płodność, zdrowie, bogactwo, szczęście i długie życie.

We Włoszech żadna okazja nie może się obejść bez migdałów. Przede wszystkim są wykorzystywane na wesele jako poczęstunek na słodkim stole, jako podziękowania dla gości weselnych, podziękowania na chrzcinach, Komunii Świętej, jako prezenty na urodziny, uroczystości, rocznice. Możliwości jest tak wiele, że nie da się ich sprowadzić do kilku kategorii, dlatego Pani Ania w swoim sklepiku służy dobrą radą i ciekawym pomysłem. Każdy prezent opakowuje już w cenie, dzięki czemu jest od razu gotowy do wręczenia. Przedział cenowy jest tak różny, że praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie, a w razie, gdyby czegoś nie było, właścicielka może spróbować to sprowadzić.

Włoskie migdały Pani Ania wybrała bardzo starannie. Współpracuje z jedną z 5 najlepszych firm produkujących migdały we Włoszech. Osobiście jeździ po towar do Włoch. Dba po prostu o każdy szczegół. Poza dużymi kilogramowymi paczkami migdałów możemy zakupić także mniejsze opakowania po 200 i 100 gram.

Wiedząc jak pyszne są wspomniane migdały oraz wierząc, że takie miejsce jest w Świdnicy potrzebne Telewizja Teletop Sudety wraz z firmą Migdały Okolicznościowe Felicita organizuje dla Państwa konkurs, w którym do wygrania są wspomniane wcześniej przepyszne, włoskie migdały w czekoladzie i lukrze.

Nagroda główna w konkursie

W poście na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy zdjęcie ze słoikiem pełnym słodkich kulek z chrupiącymi chrupkami w środku. Państwa zadaniem jest polubić post konkursowy oraz odgadnąć ile sztuk migdałów znajduje się w owym słoiku.

Dla osoby, która odgadnie, bądź będzie najbliżej Pani Ania przygotowała 200g paczkę migdałów z przepiękną złotą miseczką, która ozdobi czyjś stół i będzie świetnym miejscem do przechowywania słodkości. Poza tym przewidzieliśmy 3 nagrody pocieszenia w postaci woreczka z migdałami o wadze około 100g. Oczywiście pamiętajmy, że kto pierwszy, ten lepszy!

Nagrody pocieszenia w konkursie

Konkurs potrwa od dziś, to jest 8.03.2019r. Do 18.03.2019r. Do godziny 10:00. O godzinie 12:00 rozpocznie się liczenie migdałów na żywo i wyłonimy zwycięzcę!

 

Uwaga!

Konkurs tylko dla osób mających w polubieniach profil Teletop Sudety oraz Słodkie Migdały.

Życzymy dobrej zabawy!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o