Świąteczna pomoc w gminie Świdnica

ŚWIĄTECZNA POMOC DLA PODOPIECZNYCH GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy każdego roku pamięta o swoich podopiecznych i troszczy się, aby wyjątkowa świąteczna atmosfera zapanowała również w domach osób samotnych, niepełnosprawanych czy też znajdujących się w trudnej sytuacji. Dla nich wszystkich zorganizował świąteczną pomoc. 43 paczki żywnościowe zostały osobiście dostarczone do potrzebujących. Samotnym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy oferowana była również pomoc finansowa na zakup opału, by mogli ciepło spędzić nadchodzące święta. Łącznie na ten cel zostało przeznaczonych około 20 tys. złotych.

Dla większości z nas zbliżające się dni to wyjątkowy czas – świąteczne rytuały, choinka, spotkania w gronie najbliższych, prezenty, czy wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku Święta Narodzenia Pańskiego i Nowy Rok będą inne niż zwykle, spędzone w mniejszym gronie, czasem z dala od najbliższych. To nie znaczy, że nie możemy sie nim cieszyć. Dlatego tak ważna jest pomoc osobom samotnym i niepełnosprawnym. W nadzwyczajnych okolicznościach musimy szukać nowych, skutecznych rozwiązań, pamiętając, że nasz cel pozostaje niezmienny, a jest nim pomoc potrzebującym – mówi Dorota Waliszak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym roku w akcję pomocową włączyli się również pracownicy Urzędu Gminy Świdnica wraz z kierownictwem oraz jednostkami organizacyjnych. Wspierając finansowo i rzeczowo jedną z potrzebujących rodzin w naszej gminie. Świdnicki Uniwersytet III Wieku, który w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego przygotował także słodkie upominki dla 8 osób starszych i samotnych w gminie Świdnica. Koło Łowieckie „KNIEJA” zorganizowało zbiórkę środków czystości, artykułów spożywczych oraz słodyczy dla wybranej przez nich rodziny w gminie Świdnica. Na ręce prezesa Koła pana Zbigniewa Drąg składamy wyrazy uznania i wdzięczności oraz dziękujemy za ofiarność.

Z poważaniem Janusz Waligóra Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.