Świdnica liderem recyklingu!

Świdnica liderem recyklingu 

Miasto Świdnica podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment otrzymało wyróżnienie w konkursie o Puchar Recyklingu, w dwóch kategoriach –Lider Zbiórki Tworzyw” oraz „Gmina Recyklingu”. Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 29 listopada, w Teatrze Capitol w Warszawie. W imieniu prezydent miasta odebrał ją Tomasz Jaworki – dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami.

Do tegorocznej, XIX już edycji konkursu zgłosiła sięrekordowa liczba 153 podmiotów. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od gmin – ponad 70. Niemal połowa wniosków została złożona przez nowe podmioty, które do tej pory nie brały jeszcze udziału w konkursie.

Oceniano system selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz przeprowadzane w tym zakresie działania edukacyjne

Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie. Osiągnęliśmy 40% poziom recyklingu z zakresupapieru, tworzyw sztucznych i szkła oraz 100% poziom recyklingu z zakresu odpadów budowlanych i rozbiórkowych.Świdnica stawia na ochronę środowiska i jest liderem w zakresie przetwarzania i zmniejszania ilości odpadów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs jest organizowany przez miesięcznik „Przegląd Komunalny”, czasopismo łączące administrację rządową i samorządową z branżą komunalną i ochroną środowiska. Został on objęty patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o