Szczepienia przeciw grypie w Świdnicy

Szczepienia przeciw grypie w Świdnicy

Podobnie jak w latach ubiegłych Świdnica przygotowana jest do realizacji programu szczepień ochronnych przeciw grypie. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie gminy. Planuje się zakup 400 szczepionek.

Jesteśmy w stałym kontakcie z realizatorem programu, czyli Centrum Usług Medycznych „Eskulap”. Jeśli tylko uda się pracownikom przychodni zakupić szczepionki, niezwłocznie o tym poinformujemy. Ze szczepień będą mogły skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku, zamieszkałe na terenie  Świdnicy. W pierwszej kolejności będą to klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Program realizowany jest w Świdnicy od 2017 roku. Do tej pory zaszczepiono 836 osób, a kilkaset objęto akcją promocyjno-edukacyjną.

Informujemy także, że od 1 września tego roku na liście leków refundowanych znajduje się szczepionka przeciw grypie. Jest ona bezpłatna dla osób powyżej 75 roku życia. W tym celu należy się udać po receptę do lekarza pierwszego kontaktu. Szczepienia te będą także w połowie refundowane dla:

  • dzieci w wieku od 3 do 5 lat
  • dorosłych, do 65 roku życia z chorobami współistniejącymi np. z chorobami metabolicznymi, kardiologicznymi, oddechowymi, po transplantacjach
  • kobiet w ciąży
  • dorosłych od 65 roku życia do 75 roku życia.

 

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.