Szlachetny gest Zuzi i jej mamy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Szlachetny gest Zuzi i jej mamy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll  to organizacja, która działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka. Od 2009 roku  pomaga wielu kobietom, zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Tym razem ze wsparciem ruszyła Zuzia z Przedszkola „Bajkowa Dolina” w Pszennie i jej mama.

6 letnia Zuzia Janik miała od małego piękne włosy, często zaczesane w długi warkocz. Od najmłodszych lat mama dbała o jej włosy, ale nigdy ich nie ścinała. 30 września wszystko się zmieniło. Zuzia ma teraz włosy troszkę poniżej ramion, a co zresztą?  Resztę wspólnie z mamą, oddała nieodpłatnie na rzecz fundacji Rak’n’Roll. W tym celu udały się do salonu fryzjerskiego gdzie Zuzia ścięła piękne włosy o długości 25 cm  i przekazała na peruki dla kobiet chorujących na raka. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka walczą o swoją kobiecość w chorobie i o to aby godnie chorować i leczyć się świadomie.

„Jesteśmy  dumni, że właśnie wśród naszych dzieci i naszych rodziców wzrastają tak szczytne pomysły. Gratulujemy Zuzi i jej mamie tak dojrzałej decyzji” – podkreśla grono pedagogiczne z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie. Powodów do dumy nie kryją przedszkolaki z grupy Ekoludki do której uczęszcza Zuzia.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.