Wicewojewoda dolnośląski w świdnickim punkcie szczepień

szczepienia

Wicewojewoda dolnośląski w świdnickim punkcie szczepień

Wicewojewoda dolnośląski, Jarosław Kresa wraz z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską, we worek, 18 maja zwizytował Punkt Sczepień Powszechnych, który znajduje się w hali lodowiska. Wicewojewoda wyraził uznanie dla sposobu przygotowania tego miejsca. Obejrzał stanowiska, pochwalił za estetykę, sprawną organizację i działania wolontariuszy oraz obsługi medycznej.szczepienia

– Punkt Szczepień Powszechnych w Świdnicy jest zorganizowany bardzo sprawnie i znajduje się dobrym, dostępnym dla mieszkańców miejscu. Przy obsłudze punktu pracuje zaangażowany zespół ludzi, w tym liczne grono wolontariuszy – mówił wicewojewoda, Jarosław Kresa.

Prezydent miasta oraz koordynator punktu szczepień, Piotr Pamuła przekazali problem dotyczący dostaw szczepionek.

– Czekamy na większe partie szczepionek, gdyż nasz potencjał to co najmniej 500 szczepień dziennie. W naszym punkcie zaszczepiliśmy już ponad 1200 pacjentów, a możemy dużo więcej – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Wicewojewoda Jarosław Kresa zwrócił uwagę, że problem dostaw szczepionek związany jest z nieterminowością ich producentów i ma nadzieję, że przestoje w szczepieniach nie będą miały już miejsca.

Przypominamy, że działa specjalna infolinia 74/ 66 22 779. Na ten numerem telefonu można dzwonić, aby się zarejestrować na szczepienie, a także zasięgnąć informacji. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie działała infolinia.

 

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy.

 

 

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.