Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Sołtysa!

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Sołtysa!

Państwo ma swojego prezydenta, Województwo Wojewodę, Gmina Wójta itd. Idąc tym tropem docieramy do najmniejszej jednostki terytorialnej – miejscowości. W miastach funkcje włodarza pełnią Prezydenci, a na Wioskach – Sołtysi.

To właśnie oni w imieniu swoich mieszkańców załatwiają większość spraw, poczynając od załatania dziury w drodze, poprzez chodniki i nowe latarnie do organizacji imprez integracyjnych i okolicznościowych. Wszystko po to aby mieszkańcom wsi, żyło się w niej jak najlepiej.

Dziś, 11 marca, w całej Polsce obchodzone jest święto włodarzy wsi, a mianowicie Dzień Sołtysa. Z tej okazji pragniemy wszystkim oglądającym naszą telewizję i śledzącym nasz portal Sołtysom , zaprezentować życzenia, które przekazała dla Państwa Wót Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

„Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa wszystkim Paniom i Panom Sołtysom składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym i zawodowym.

Życzę wytrwałości i zadowolenia z wypełniania obowiązków, przyjaznych relacji  z mieszkańcami oraz licznych inicjatyw, nowych pomysłów i realizacji przedsięwzięć  na rzecz lokalnej społeczności.

Jednocześnie dziękuję za trud Państwa w codziennej pracy, wysiłek włożony w rozwój sołectw oraz efektywne współdziałanie z Samorządem Gminy Świdnica.

Niech wzajemna współpraca i zrozumienie przynoszą zadowolenie i wsparcie przy realizacji nowych wyzwań.

Z najlepszymi życzeniami
Wójt Gminy Świdnica
Teresa Mazurek”

My oczywiście przyłączamy się do tych życzeń. Wszystkiego najlepszego drodzy Sołtysi!

Przypominamy , że do sołectw Gminy Świdnica włączają się następujące miejscowości : Bojanice, Boleścin, Burkatów, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Gogołów, Grodziszcze, Jagodnik, Jakubów, Komorów, Krzczonów, Krzyżowa, Lubachów, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Makowice, Miłochów, Modliszów, Mokrzeszów, Niegoszów, Opoczka, Panków, Pogorzała, Pszenno, Słotwina, Stachowice, Sulisławice, Wieruszów, Wilków, Wiśniowa, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Zawiszów.

To w sumie aż 33 sołectwa, które dają liczbę ponad 15 tysięcy mieszkańców.