Wzmożone kontrole na ulicach

Już niedługo ruszy policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najczęstszych.

20 lutego 2015 roku w godzinach od 6:00 do 22:00 rusza akcja ” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Osoby nie uczestniczące w ruchu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h, praktycznie nie mają szans na przeżycie.

Podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak nie wszyscy się do nich stosują, co mówią policyjne statystyki. Wynika to z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy tez rowerzystów, ale również  zachowania kierujących pojazdami w stosunku do nich jest niewłaściwe.

Piesi często poruszają się w ciemnych ubraniach bez odblasków po za terenem zabudowanym, co często jest przyczyną potrąceń. Takie osoby są niewidoczne dla uczestników ruchu drogowego. od 31 sierpnia 2014 roku obowiązkowe jest noszenie elementów odblaskowych po za terenem zabudowanym, co zdecydowanie zwiększa ich bezpieczeństwo. Poprawia ich widoczność. Ponadto rowerzyści i motorowerzyści przez właściwe oświetlenie swoich pojazdów również dbają o swoje bezpieczeństwo.

W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy 20 lutego 2015 roku przeprowadzą działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tych osób.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o