Zaszczep się przeciw grypie. W Świdnicy trwa bezpłatny program szczepień

Zaszczep się przeciw grypie. W Świdnicy trwa bezpłatny program szczepień

W Świdnicy od 2017 roku realizowany jest program szczepień przeciw grypie. Do tej pory zaszczepiono 392 osoby, a 450 objęto akcją promocyjno-edukacyjną. Skierowany jest on do świdniczan w wieku powyżej 60 roku życia.

W tym roku na realizację programu zaplanowano 19 800 zł, będzie mogło z niego skorzystać 400 seniorów.

Działania prowadzone będą do 13 grudnia. Wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 60 lat i chcą się zaszczepić zapraszamy do przychodni Eskulap – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Szczepienia realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00, a we wtorek od godz. 8.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.30. Zarejestrować można się telefonicznie pod nr 74/851 76 64 lub osobiście w godzinach od 8.00 do 17.30 w gabinecie zabiegowym, w pokoju nr 17, na parterze.

Realizatorem programu szczepień jest wyłonione w otwartym konkursie ofert Centrum Usług Medycznych „ESKULAP” Sp. z o. o., mające siedzibę w Świdnicy przy ul. Ludwika Zamenhofa 47. Przychodnia zdrowia zapewnia pełen zakres świadczeń, w tym m.in. zakup szczepionki, badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia i wykonanie szczepienia. Jednocześnie przeprowadza akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do osób, które mogą być poddane szczepieniu.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o