Zderzenie Świdnickiego autokaru pod .Kołobrzegiem

W miejscowości Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie) zderzyły się dwa autokary i jeden bus. Jak pisaliśmy wcześniej, jeden z nich należy do przewoźnika ze Świdnicy. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski.

Zniszczenia obydwu pojazdów były tak duże, że ratownicy obawiali się więcej i w dużo gorszym stanie ofiar. Na szczęście podróżujący w przeważającej części siedzieli po przeciwnych stronach pojazdów, niż te uszkodzone.

Jak przekazał rzecznik, do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Dźwirzyno. Na wąskiej drodze dwukierunkowej zderzyły się tam dwa autokary i bus.

Przyczyny wypadku bada policja. Obaj kierowcy byli trzeźwi, jednak jednemu z nich policja zabrała prawo jazdy. Nieoficjalnie mówi się, że kierowca jednego z autobusów mógł próbować ominąć zaparkowany przy drodze samochód wjechał na lewy pas nie zważając na nadjeżdżający po ni autokar i podczas tego manewru doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

  • Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 19 osób podróżujących pojazdami, z czego 14 zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci w wieku około 10 lat – sprecyzował Azierski.

Dwie osoby 40 letnią kobietę i 10 letnią dziewczynkę, helikoptery LPR przetransportowały do szpitali w Szczecinie i Koszalinie.

Zdjęcie kolobrzeg,naszemiasto.pl

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.