Genetyka w onkologii

Genetyka w onkologii po raz kolejny w Latawcu

11 grudnia 2020r. w świdnickim szpitalu Latawiec odbyła się XV edycja seminarium edukacyjno-warsztatowego pn. „Genetyka w Onkologii”, organizowanego pod patronatem Dyrektora SPZOZ w Świdnicy, Pana Grzegorza Kloca. Tegoroczna edycja wydarzenia, z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, przeprowadzona została w zawężonym gronie uczestników, wynikającym z konieczności zachowania reżimu sanitarnego.

Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Snopczyński – himalaista, uczestnik wielu wypraw narodowych wysokogórskich, w tym wyprawy na K2 2017/2018. Fotografie z podróży autorstwa Piotra Snopczyńskiego oraz jego doświadczenia z wypraw wysokogórskich stanowiły inspirację do określenia trudnych i wymagających dużego zaangażowania przedsięwzięć naukowych, które obecnie SPZOZ w Świdnicy realizuje we współpracy z innymi ośrodkami naukowymi, mianem projektów pn. „Himalaje”.

Goście biorący udział w XV edycji seminarium mieli również możliwość zapoznania się z nowymi metodami badawczymi oraz sprzętem badawczym obecnym w SPZOZ w Świdnicy na Oddziale Onkologii. Prezentowana była między innymi zamrażarka na – 80 stopni, która umożliwia realizację wielu projektów, gdy badania przeprowadzone są na poziomie komórkowym, w DNA i RNA komórki człowieka. Pozyskanie przez szpital Latawiec zamrażarki jest efektem współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Zielonej Górze.

Organizatorem wydarzenia był Oddział Onkologii Klinicznej SPZOZ w Świdnicy z Lekarzem Kierującym dr n. med. Ewą Kilar na czele.

W kontekście wydarzenia serdecznie zachęcamy do lektury studium psychologiczno – filozoficznego dr Tadeusza Kobierzyckiego pt. Archetypy zaufania (elpis) i nadziei (bth). Link do artykułu tutaj Archetypy-zaufania-i-nadziei-.pdf.

redakcja Latawiec

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.