KORONAWIRUS. Garść aktualności [21.03.2020]

koronawirus

KORONAWIRUS. Garść aktualności [21.03.2020]

 • są nowe zachorowania na koronawirusa, na chwile obecną liczba osób zakażonych wynosi 536 z czego 5 osób zmarło 
 • Powiecie Świdnickim do tej pory odnotowano 2 przypadki zachorowania na koronawirusa, jeden z nich to mieszkanka Świebodzic w wieku przedemerytalnym, która 7 marca wróciła z Austrii, kobieta przebywa aktualnie we wrcławskim szpitalu, jej rodzina objęta jest kwarantanną, drugi przypadek to kobieta  wśrednim wieku, przebywa w kwarantannie domowej.

  Powiat świdnicki, dn. 21.03.2020 (stan na godzinę 14.00):

  liczba osób objętych kwarantanną – 65

  liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 114

  liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19 – 8

  liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) – 2

 • Dolny Śląsk  : 66 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa, liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -2854 , liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2550, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 75 .
 • w dniu wczorajszym Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu czasu zawieszenia zajęć szkolnych (szkoły, uczelnie wyższe, przedszkola, żłobki) do Świąt Wielkanocnych, jednocześnie powiadomił, że wydłuża się także okrez przyznawania rodzicom dzieci do lat 8 zasiłku opiekuńczego
 • w dniu wczorajszym Premier Morawiecki ogłosił stan epidemii w Polsce, co to oznacza? Czytaj : https://tvts.pl/premier-morawiecki-wprowadza-w-polsce-stan-epidemii-co-to-oznacza/
 • Trzecią z rzędu dobę w Chinach nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem
 • Gmina Świdnica: DO ODWOŁANIA OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU NA PLACE ZABAW, BOISKA SPORTOWE I SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNE
 • Prezydent Andrzej Duda zapowiedział skorygowanie pakietu antyryzowego, zgodnie z nowymi zapisami – zwolnieni z płacenia składek na ZUS na trzy miesiące mają zostać wszyscy mikroprzedsiębiorcy, których dochód spadł o 50 proc. względem lutego 2020 r.