Oddała ,,policjantowi” 40 tysięcy złotych

Metoda ,,na wnuczka”, ,,na policjanta” czy inne zawody mimo wielu apeli niestety wciąż działa, a ofiarami stają się osoby starsze. 

Tak było i w tym przypadku. Do mieszkania 75 – letniej kobiety przyszedł mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji i  przekazała mu 40 tysięcy złotych. Teraz prawdziwi policjanci szukają oszusta i ponawiają apel do starszych ludzi.

Seniorka ze Świdnicy dała się przekonać, że jej pieniądze będą potrzebne w akcji, wymierzonej przeciwko oszustom. – Policja nigdy nie potrzebuje do swoich działań operacyjnych pieniędzy od obywateli –mówi Magdalena Ząbek, oficer prasowy świdnickiej komendy.

Stosując metodę „na funkcjonariusza” oszuści wmawiają  starszym osobom, że są funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego lub policjantami, a pieniądze są potrzebne na „wykupienie z problemów” członka ich rodziny lub prowadzą sprawę oszustw i wyłudzania pieniędzy. Gdy ofiara da się wprowadzić w błąd, po odbiór pieniędzy przysyłana jest nieznana osoba lub wskazuje się konto, na które mają zostać przelane.

Takie okoliczności zawsze powinny wzbudzić podejrzenia i zainspirować do kontaktu z najbliższymi. Zawsze warto też zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.
Pamiętajmy również by przestrzec swoich bliskich przed takimi sytuacjami.