Plan walki z Covid-19 na najbliższe 100 dni.

Święta z Covidem

*Od 28 listopada 2020 r. placówki handlowe mają działać w najwyższym reżimie sanitarnym.
*W okresie przedświątecznym placówki gastronomiczne takie jak na przykład restauracje pozostaną zamknięte.
*W kościołach ma obowiązywać ograniczenie liczby osób (maksymalnie 1 osoba na 15 m2), obowiązek zachowania odległości (minimum 1,5 m od innych osób) oraz zakrywania nosa i ust.

To założenia planu solidarności narodowej, jednak rząd nadal  pracuje nad projektem wprowadzenia ograniczeń w przestrzeni publicznej i prywatnej w terminie od 28 listopada. Założenia się zmieniają w trakcie dyskusji z poszczególnymi grupami społecznymi.

Na dowód tego uległa już zmianie decyzja kompletnego zamknięcia wyciągów narciarskich. Negocjacje z właścicielami, uzgodnienie reżimów sanitarnych na wyciągach i stokach znacznie złagodziło postawę rządu w tym zakresie.

W ramach prac rząd przygotował trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To trzy warianty obostrzeń, po które będziemy sięgać w zależności od rozwoju sytuacji.

Projekty rozporządzeń poddane zostają konsultacji. Uwagi można zgłaszać na adres [email protected]

  • uwagi do projektu dot. tzw. etap odpowiedzialności można zgłaszać do poniedziałku 23 listopada do g. 20:00 w temacie mejla wpisując [ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI]
  • uwagi do projektu dot. kwarantanny narodowej – można zgłaszać do 27 listopada g. 20:00 w temacie mejla wpisując [ETAP STABILIZACJI]
  • uwagi do projektu dot. trzech nowych stref (czerwoną, żółtą i zieloną) można zgłaszać do 27 listopada g. 20:00 w temacie mejla wpisując [KWARANTANNA NARODOWA]

Plan walki z Covid-19 na najbliższe 100 dni

plan_walki_covid

Wersja dokumenty do pobrania tu: Plan walki

Premier zapowiedział 100 dni solidarności narodowej.„Też przed nami jest okres Świąt Bożego Narodzenia., to moment, w którym rodziny się spotykają, dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to jak ostre będą musiały być restrykcje potem. Dlatego rozpoczynamy te 100 dni solidarności, które pomogą nam lepiej przetrwać okres najbliższych miesięcy” – mówił premier podczas konferencji prasowej.

Opr.W.S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.