Policjanci oddali krew, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Policjanci oddali krew, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Wczoraj (7 marca)  w Świdnicy miała miejsce odbywająca się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórka krwi, zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Państwowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddali ten ratujący życie płyn, na rzecz chorych i ofiar wypadków. Łącznie zebrano ponad 7 litrów krwi.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca rok temu w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data 1 MARCA została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.
W tej szczytnej akcji udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA i MON.  Akcję mogą oczywiście wspierać także osoby nie związane z mundurem.
Wczoraj na placu przed Państwową Strażą Pożarną w Świdnicy,podstawiony został w tym celu tzw. „krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
Do akcji czynnie włączyli się funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy którzy oddali krew na ten szczytny cel.
W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”  łącznie zebrano ponad 7 litrów krwi.
Na stronie internetowej MSWiA i MON można na bieżąco kontrolować ile krwi udało się zebrać w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o