Tablety w Mokrzeszowie

PREZENT NA GWIAZDKĘ. 25 TABLETÓW TRAFIŁO DO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MOKRZESZOWIE

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie znalazła się wśród placówek, które  otrzymały od  Państwowego Instytutu Badawczego NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – 25  tabletów wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W skład zestawu „Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE” wchodzi  tablet z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

Jak zapewnia dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Maria Jaworska, przekazany sprzęt elektroniczny z pewnością będzie służył m.in. uczniom korzystającym ze zdalnego nauczania. Łączna wartość otrzymanego wsparcia opiewa na kwotę blisko 25 tys. zł.

Janusz Waligóra Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.