Zmiany personalne podczas konferencji

Marek Suwalski został oficjalnie zaprezentowany dziennikarzom jako nowy zastępca prezydenta Świdnicy.

A wszystko podczas krótkiego briefingu w przerwie sesji, jaki nowo zaślubiona prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska zorganizowała dla dziennikarzy. Później Marek Suwalski został także przedstawiony radnym podczas sesji.

Nowy zastępca prezydenta został zaprezentowany jako człowiek kompetentny i przyzwoity. Jest „od zawsze”, jak mówił, członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 1992 do 1996 roku był kierownikiem działu rozliczeń ABK. Od 1996 do 2010 roku pracował najpierw jako główny specjalista w MZEC, potem jako wiceprezes ds. ekonomicznych. Teraz pracuje w PUO, gdzie zajmuje się pozyskiwaniem środków i montażem finansowym. W magistracie zajmie się pionem technicznym i zastąpi byłego prezydenta Ireneusza Pałaca. Do niego będzie należało zarządzanie kluczowymi jednostkami miejskimi, takimi jak MZEC, ŚPWiK, MZN, TBS.

Podczas tej samej konferencji prasowej doszło do jeszcze jednej zmiany warty. Prezydent w odpowiedzi na pytanie podziękowała za współpracę wieloletniemu rzecznikowi urzędu Stefanowi Augustynowi. Przyznała, że nie miała okazji do osobistej rozmowy, a faktycznie kto inny obejmie tę funkcję. Nowym rzecznikiem, o czym obecny rzecznik dowiedział się razem z dziennikarzami, będzie Ewa Dryhusz.

(Pa)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o