Cała Polska w strefie żółtej, od soboty!

Cała Polska w strefie żółtej, od soboty!

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty cała Polska znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że w strefach żółtych i czerwonych zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Dotyczą głównie noszenia maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych – czyli sklepach czy urzędach – ale także w przestrzeni otwartej. Tak oświadczył premier rządu podczas dzisiejszego wystąpienia.

Maksymalna liczba gości na imprezach rodzinnych i innych 75 gości, w plenerze do 100 osób, w restauracjach 1 osobę na 4 m2. Takie obostrzenia wprowadza rząd od soboty 10 października.

Do dość niespodziewany ruch, zwłaszcza że wczoraj minister zdrowia komunikował o wprowadzeniu łagodniejszych obostrzeń od 17 października.

Takie posunięcie jest skutkiem bardzo szybko wzrastającej liczny nowo zakażonych, która zbliża się do podwajania w ciągu trzech dni. Rząd wprowadza obostrzenia w celu przerwania tej eksplozji zakażeń, by nie stanąć w sytuacji kiedy służba zdrowia nie będzie w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.

Opr.W.S. foto internet

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.