Zadzwonią do seniora

Tak. Właśnie zostały uruchomione telefony koleżeńskie. Zapowiadane w minionym tygodniu przez szefów ŚUTW, Krystynę Lasek i Wiesława Łabęckiego, rozdzwaniają się do seniorów powiatu świdnickiego. Za trzy numery odpowiadają trzy osoby i to one właśnie będą dzwoniły do starszego pokolenia z naszego terenu. Po co?

…by pogadać, dać się wygadać, posłuchać, zapytać czy czegoś nie trzeba. Ale żeby był organizacyjny porządek każda z opiekunek telefonów ma konkretną grupę seniorów. Kto i z jakich numerów dzwoni?

Irena Krzysztofik dzwoni do studentów ŚUTW z: 666 217 169

Lucyna Malinowska dzwoni do seniorów z miasta Świdnica z: 666 217 176

Alicja Synowska dzwoni do seniorów z gminy powiatu świdnickiego z: 666 217 024

Ważne, by znać te numery, by żaden oszust nie wykorzystał akcji w złych zamiarach.

Akcja „telefon koleżeński” prowadzona jest w ramach projektu wspierającego ludzi starszych, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski, we współpracy z Urzędem Miasta.

Do tego projektu wpisuje się także telefon zaufania, na który seniorzy mogą dzwonić, o numerze 507 300 002– to HALO SENIOR. Obsługują go wolontariusze z Senior-Wigor.

W przedsięwzięciu jest jeszcze kilka propozycji jak na czas pandemii zachować umiarkowane zdrowie psychiczne i fizyczne. To wsparcie psychologiczne, wykłady, warsztaty liderskie, czy zajęcia ruchowe. Można z nich korzystać online. Tabela poniżej pokazuje szczegółowy plan.

WSPARCIE-UMWD

 

Beata Ziółkowska- Seńków

 

 

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.